Inwestycje w nieruchomości – rewelacyjne zwieńczenie roku 2016

IV kwartał zamykający rok 2016 na tak owocnym dziś rynku, jakim są inwestycje w nieruchomości mieszkaniowe, okazał się „wisienką na torcie” podkreślającą smak całego ubiegłego roku. Zgodnie z raportem REAS, oferta dotycząca liczby mieszkań przeznaczonych do sprzedaży na przestrzeni czterech ostatnich kwartałów wzrosła w Warszawie o 3,4% . Oznacza to, że na rynku pojawiło się aż o 700 mieszkań więcej.  Pod koniec kwartału liczba mieszkań w sprzedaży na polskim rynku wzrosła aż o 1500 lokali. Zarówno autorzy raportu jak i wielu specjalistów branży, w tym przede wszystkim deweloperów IV kwartał roku okrzyknęło najlepszym kwartałem w roku 2016.

Przedsiębiorców, dla których atrakcyjne jest pomnażanie pieniędzy w oparciu o inwestycje w realną wartość cieszy fakt iż względem ostatniego kwartału roku 2015, widoczny jest również 6% wzrost cen mieszkań, co wiąże się po części z większymi oczekiwaniami cenowymi deweloperów. Wyniki raportu potwierdzają ponadto, że znacząca liczba lokali zakupiona została za gotówkę.

raport IV kwartal

Kim byli nabywcy tak aktywni na rynku deweloperskim?

Z jednej strony byli to inwestorzy pragnący pomnażać swój kapitał, z drugiej strony osoby prywatne. W Pracowni Finansowej inwestorzy to reprezentanci różnych grup zawodowych, począwszy od funkcjonariuszy policji, księgowych, przez rzeczoznawców majątkowych oraz osoby zajmujące wysokie stanowiska w światowych korporacjach po właścicieli firm rozmaitych branż.

Do osób prywatnych należą między innymi rodziny, których sytuacja finansowa pozwoliła na poprawę standardu mieszkania czy też rodziny dokonujące zakupu mieszkania dla swoich dzieci. Dla wielu z nich oferta dotycząca domów szeregowych na Pracownia Finansowa Inwestycja Ostródzka IIBTargówku była strzałem w dziesiątkę stanowiąc połączenie ustronnej a zarazem dobrze skomunikowanej z centrum lokalizacji z jeszcze większym potencjałem biorąc pod uwagę perspektywę rozwoju drugiej linii metra. Kolejna zaleta przemawiająca za przewagą nad standardowymi mieszkaniami to niewątpliwie cena: koszt 1m2 domu szeregowego jest dużo niższa od kosztu 1m2 mieszkania, przy czym o niewątpliwie większym komforcie mieszkania w domu nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Jak się okazuje, firmy deweloperskie z roku na rok cieszą się rosnącym poziomem zaufania u potencjalnych klientów co można wywnioskować z faktu iż zakup lokalu odbywał się często na podstawie planu inwestycji, czyli już na etapie tzw. „dziury w ziemi”, zanim zaczęły powstawać pierwsze fundamenty.

Inwestowanie w nieruchomości cieszy się dużym powodzeniem w czasach gdy na giełdzie panuje trend boczny – kapitał wycofany z giełdy ulokowany zostaje tam, gdzie jest stabilniej i bezpieczniej. Dziś rynek nieruchomości to jedno z niewielu takich miejsc.

nowa inwestycja

ul. ostródzka, Warszawa

Zapisz się na newsletter

i dowiedz się więcej

Korzyści

 • inwestycja w projekty zakupione po atrakcyjnych cenach z perspektywą wysokich zysków
 • zabezpieczenie dla Inwestora w postaci nieruchomości
 • stabilny rynek nieruchomości w Warszawie
 • krótki czas trwania inwestycji tylko 2 lata
 • idealny sposób dywersyfikacji czyli inwestowanie w realną wartość
 • biznes prowadzony przez profesjonalistów z licznymi zrealizowanymi już projektami
 • wysoki standard projektu przy zachowaniu konkurencyjnych cen
 • ponadprzeciętny zysk w stosunku do alternatywnych inwestycji
 • możliwość inwestowania w rynek nieruchomości bez konieczności znania się na nim
 • biznes oparty na udziałach w przedsiębiorstwie. Udziały są dziedziczone, mogą być także sprzedane na rynku wtórnym lub podarowane
 • możliwość pomnażania kapitału inwestując w kolejne nieruchomości


Zamów rozmowę
Napisz do nas